Wizyta przedstawicieli AGH w Wietnamie

W dniach 2 – 13 listopada br. delegacja AGH, pod  przewodnictwem JM Rektora prof. Tadeusza Słomki, przebywała w Wietnamie. Członkami delegacji byli: Prorektor  ds. Nauki prof. Andrzej Pach, Prorektor ds. Kształcenia  prof. Wojciech Łużny, Przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotr Czaja oraz Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą  Marta Foryś.

W trakcie wizyty w Hanoi oraz w Ho Chi Minh City delegacja odbyła szereg spotkań z kluczowymi  partnerami AGH oraz z absolwentami naszej Uczelni.

W Hanoi delegacja odwiedziła Hanoi University of Mining and Geology, Polsko - Wietnamską Szkołę Średnią oraz Wietnamską Korporację Węglową – VINACOMIN. Obyło się także spotkanie z JE Ambasadorem RP Wojciechem Gerwelem.  W trakcie licznych rozmów, seminariów oraz prezentacji  omówiono plany i nowe kierunki współpracy pomiędzy AGH a Wietnamem. Ważnym elementem wizyty było objęcie patronatem AGH  Polsko – Wietnamskiej Szkoły Średniej ­ już w marcu 2019 r. planowany jest „Tydzień AGH” w tej szkole, mający na celu promocję Polski i naszej Uczelni.

Na południu Wietnamu delegacja złożyła wizytę w partnerskim uniwersytecie – Binh Duong University (BDU), gdzie została podpisana kolejna  umowa o współpracy.

Wyjątkowymi i wzruszającymi wydarzeniami w trakcie pobytu delegacji były spotkania z absolwentami AGH w Hanoi i Ho Chi Minh City, gdzie posiadamy ok. 300 wietnamskich  absolwentów. W trakcie spotkań odbyły się ceremonie Immatrykulacji po 50 latach – zostało wręczonych około 60 Złotych Indeksów AGH.