PRAKTYKI/WYMIANY STUDENCKIE

- Application submission period: October 15th, 2018 to October 30th, 2018

UWAGA STUDENCI WYJEŻDZAJĄCY DO FRANCJI
Nie dotyczy studentów Erasmusa+

Od 1 lipca 2018 r. studenci we Francji muszą płacić contribution de vie étudiante et de campus (CVEC) wynoszący 90 €/rok. Nie dotyczy to jednak studentów Erasmusa+ przyjeżdżających na stypendium do francuskich uczelni.

RISE WORLDWIDE 2019 NIEMIECKA CENTRALA WYMIANY AKADEMICKIEJ (DAAD)
Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostki badawcze z całego świata zainteresowanych współpracą z praktykantami z Niemiec do udziału w kolejnej edycji programu (Research Internships in Science and Engineering).
W ramach programu RISE jednostki badawcze, a także indywidualni pracownicy naukowi i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie na praktyki studentów niemieckich uczelni.
W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin:
- biologia
- chemia
- fizyka
- nauki o Ziemi
- inżynieria
- informatyka
oraz pokrewnych kierunków.
Praktykanci otrzymują stypendium DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i podróży.
Oferty praktyk na miesiące letnie 2019 można składać online od 1 września do 15 października 2018 r. Szczegółowe informacje w języku angielskim oraz niemieckim znajdą Państwo w załączeniu oraz na stronie internetowej: www.daad.de/rise-worldwide.
Zgłoszenia na praktyki: https://www.daad.de/rise/en/rise-worldwide/offer-an-internship/submit-an-internship-offer/
W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim lub niemieckim bezpośrednio pod adresem: rise-ww@daad.de.