05.01.2021

Dwa źródła wsparcia studenckiego Erasmus+

W imieniu Erasmus Student Network Poland i ESN AGH Kraków zachęcamy wszystkich studentów zainteresowanych wyjazdami w ramach Programu Erasmus+ do zapoznania się dwoma najważniejszymi dla studentów polskich źródeł wsparcia studenckiego:

Grupa Studenckie wyjazdy z Erasmus+ ma na celu dotarcie do jak największej liczby studentów, którzy chcą wyjechać w ramach programu i mają wątpliwości dotyczące wyjazdów oraz do byłych stypendystów programu, którzy pomagają w podjęciu wszelakich decyzji. Na grupie studenci polecają sobie nawzajem zakwaterowanie, uczelnie, rozmawiają o zasadach wyjazdowych czy problemach związanych z wyjazdem, lotem bądź przedmiotami czy praktykami. Ze względu na ścisłą współpracę ESN z FRSE, prowadzone są tam również szkolenia z zasad wyjazdowych i przekazywane są informacje z pierwszej ręki dotyczące aktualności (np. wkrótce planowana jest kampania dotycząca nowego programu Erasmus+).

Celem strony internetowej blogerasmus.pl jest pokazanie studenckiego punktu widzenia dotyczącego wyjazdów do konkretnych miast europejskich (i nie tylko), pokazanie kultury, atrakcji i przedstawienie uczelni bądź miejsca praktyk. Byli uczestnicy programu dzielą się swoimi wrażeniami, a dzięki temu przyszli stypendyści mogą podjąć decyzję np. o wyborze kraju czy miasta docelowego.

W obu przypadkach studenci zyskują możliwość zaczerpnięcia informacji z pierwszej ręki, od innych studentów, którzy już odbyli swój wyjazd.